Wygranie Grand Prix Hiszpanii było najlepszym momentem w jego karierze, powiedział podekscytowany Fernando Alonso po wyścigu. Hiszpan prowadził w swoim domowym GP od samego startu i powstrzymał serię zwycięstw Michaela Schumachera, przy okazji powiększając przewagę nad Niemcem do 15 punktów.
„Myślę, że uzyskaliśmy dzisiaj nasze maksymalne tempo w wyścigu, a opony także pracowały dobrze” powiedział Alonso. „Mieliśmy pewne wątpliwości przed wyścigiem, ale wszystko było perfekcyjne. Naciskaliśmy w pierwszej części, potrzebowaliśmy przewagi i uzyskaliśmy ją całkiem szybko. Od tamtej pory musieliśmy tylko ją obronić . Ferrari nie powróciło tym razem mocne, więc musieliśmy tylko utrzymać przewagę, kontrolować oborty i ukończyć wyścig.”„Ostatnie pięć lub sześć okrążeń pokazały, że Michael zwolnił i nie naciskał więcej, więc zmierzałem do końca, a ukończenie [wyścigu] przed własną publicznością jest najwspanialszym uczuciem jakie kiedykolwiek doznałem w bolidzie Formuły 1, porównywalne z Grand Prix Brazylii, gdzie wygrałem mistrzostwa” dodał Hiszpan.
14.05.2006 18:23
0
Oj tak,dla mnie to tez super wygrana.Moja radosc jest bardzo wielka.Wspaniały,kochany byczek Fernando. Buizakow sto dla niego.:*:*:*:*
14.05.2006 20:31
0
Nie jestem fanką Fernando, ale muszę przyznać, że w Barcelonie wygrał zasłużenie. Bardzo mocny wyścig, gratuluję. Ferrari było słabsze, niż się spodziewałam, ale cóż - taki jest urok tego sportu.
14.05.2006 22:26
0
I kogo to obchodzi że ALONSO wygrał przed własną publicznością?!
14.05.2006 22:38
0
Jak to kogo>Mnie i wielu ludzi.Jak ci sie nie pdooba,to nie musisz krytykowac tych artykułów.
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się